: 209359
Ostatnie komunikaty
WITAMY NA INTERNETOWEJ STRONIE

POLICJI ZĄBKOWICKIEJ

Ważne informacje:
Ostatnie komunikaty zamieszczone na stronie KPP Ząbkowice Śląskie...
Ząbkowice Śląskie
31.08.2015

Zatrzymany za posiadanie papierosów bez znaków akcyzy

Policjanci z Ząbkowic Śl. zatrzymali mężczyznę, który prowadził sprzedaż papierosów i krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy. Za przestępstwo skarbowe grozi mu wysoka grzywna i do 3 lat pozbawienia wolności.

więcej »»
Ząbkowice Śląskie
31.08.20154

Bezpieczna droga do szkoły

Przed nami wrzesień, początek nowego roku szkolnego – rusza policyjna akcja pod kryptonimem „Bezpieczna droga do szkoły”. Rozpoczęcie nowego roku szkolnego to czas, kiedy ząbkowiccy policjanci przeprowadzają wzmożone działania prewencyjne pod tym kryptonimem. Każdego roku, gdy kończą się wakacje, a najmłodsi idą do szkoły, policjanci na terenie całego kraju ruszają ze szczególną misją - uczą dzieci jak bezpiecznie dotrzeć na zajęcia, a potem wrócić do domu.

więcej »»
Ząbkowice Śląskie
24.08.2015

Nietrzeźwy kierujący zatrzymany za wręczenie policjantom łapówki

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śl. zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki VW Golf , który kierował w stanie nietrzeźwości. Gdy policjanci chcieli dokonać zatrzymania prawa jazdy i zatrzymać kierującego w celu wykonania czynności mężczyzna wręczył im łapówkę.

więcej »»
Ząbkowice Śląskie
17.08.2015

Kierujący zatrzymany za wręczenie policjantom łapówki

Policjanci z Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śl. zatrzymali do kontroli drogowej kierujacego samochodem Mercedes Sprinter , który popełnił wykroczenie z art. 97 kodeksu wykroczeń. Gdy policjanci chcieli dokonać ukarania kierującego mandatem karnym i naliczyć punkty karne mężczyzna wręczył im łapówkę.

więcej »»
Ząbkowice Śląskie
13.08.2015

Przemoc w rodzinie – tutaj znajdziesz pomoc

Przemoc w rodzinie to jednorazowe albo powtarzające się umyślne działanie lub zaniechanie naruszające prawa lub dobra osobiste osób najbliższych, a także innych osób wspólnie zamieszkujących lub gospodarujących, w szczególności narażające te osoby na niebezpieczeństwo utraty życia, zdrowia, naruszające ich godność, nietykalność cielesną, wolność, w tym seksualną, powodujące szkody na ich zdrowiu fizycznym lub psychicznym, a także wywołujące cierpienia i krzywdy moralne u osób dotkniętych przemocą. Poniżej zamieszczamy informację o instytucjach przeciwdziałających przemocy w rodzinie na terenie województwa dolnośląskiego.

więcej »»
Ząbkowice Śl.
06.08.2015

Dopalacze. Gdzie szukać pomocy?

Ostatnio w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiły osoby z ostrym zatruciem organizmu. Apelujemy i ostrzegamy, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji. Producenci i sprzedawcy dopalaczy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedając dopalacze – sprzedają śmierć!

więcej »»
Ząbkowice Śl., kraj
03.08.2015

Dopalacze kradną życie


Dopalacze kradną życie – to nazwa akcji profilaktycznej, łączącej wszystkie osoby, którym zależy na walce z tymi niebezpiecznymi substancjami. Dziś w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych, podczas inauguracji kampanii, podpisany został pakt przeciwko dopalaczom. Do akcji dołączyło już wiele osób, m.in. przedstawiciele mediów, środowiska naukowe, sportowcy oraz instytucje i organizacje pozarządowe.

więcej »»
Ząbkowice Śl., Srebrna Góra
27.07.2015

Święto policji 2015

24 lipca 2015 roku policjanci obchodzili swoje święto. Podczas uroczystej akademii wyróżnieni policjanci otrzymali medale, odznaczenia i zostali mianowani na wyższe stopnie służbowe. W tym roku uroczystości z okazji Święta Policji odbyły się w malowniczej Srebrnej Górze.

więcej »»

Aktualne komunikaty > > >

 
K o m e n d a   W o j e w ó d z k a   P o l i c j i   w e   W r o c ł a w i u    ©   By MH & MK
Ten Serwer nie jest w żaden sposób połączony z siecią komputerową Policji
i zawiera tylko jawne dane udostępniane przez Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu