: 201242
Ostatnie komunikaty
WITAMY NA INTERNETOWEJ STRONIE

POLICJI ZĄBKOWICKIEJ

Ważne informacje:
Ostatnie komunikaty zamieszczone na stronie KPP Ząbkowice Śląskie...
Ząbkowice Śl.
30.03.2015

Skradli felgi aluminiowe i sprzedali na złom

Ząbkowiccy policjanci zatrzymali dwójkę młodych osób, którzy są podejrzani o włamanie. Sprawcy pokonując zabezpieczenia dostali się do jednego z pomieszczeń gospodarczych na terenie powiatu i z jego wnętrza skradli felgi aluminiowe sprzedając je później w skupie złomu. O ich dalszym losie zdecyduje sąd. Przypomnijmy, że za włamanie i kradzież grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

więcej »»
Kamieniec Ząbkowicki
23.03.2015

Sprzedawał i częstował narkotykami

Policjanci z powiatu ząbkowickiego ustalili i zatrzymali młodego mężczyznę mającego związek z przestępstwami narkotykowymi. Funkcjonariusze w pobliżu domu podejrzanego ujawnili słoik z marihuaną. Ponadto w jednym z pomieszczeń zajmowanych przez mężczyznę znaleziono specjalistyczną wagę oraz różnego rodzaju zapiski. W trakcie prowadzonych czynności okazało się, że sprawca nie tylko sprzedawał narkotyki, ale również nimi częstował. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

więcej »»
Ząbkowice Śl.
19.03.2015

Za dwa dni "pierwszy dzień wiosny"

Za dwa dni Pierwszy Dzień Wiosny. Od wielu lat jest obchodzony przez młodzież jako "Dzień Wagarowicza". Z uwagi na to, że w tym roku 21 marca wypada w sobotę policjanci będą z większa uwagą czuwali nad bezpieczeństwem młodzieży w piątek i poniedziałek.

więcej »»
Ząbkowice Śl., kraj
17.03.2015

Nie daj się nabrać "na wnuczka" czy "na wypadek".

Policjanci ostrzegają przed oszustami, którzy, podając się za funkcjonariusza policji, próbują wyłudzić od osób starszych znaczne kwoty pieniędzy na "wybawienie" członka rodziny z kłopotów związanych ze spowodowaniem wypadku drogowego.

więcej »»
Ząbkowice Śl.
10.03.2015

Policja przypomina o obowiązku stosowania pasów bezpieczeństwa

12 marca 2015 roku ząbkowiccy policjanci przeprowadzą wzmożone działania skierowane w celu poprawy bezpieczeństwa na drogach. Przypominamy przepisy dotyczące przewozu osób.

więcej »»
Ząbkowice Śl.
5.03.2015

Odpowie za usiłowanie wręczenia korzyści majątkowej

Policjanci z Ząbkowic Śląskich zatrzymali kierowcę, który chcąc uniknąć odpowiedzialności za wykroczenie drogowe próbował dać im łapówkę. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o 34 kilometry na godzinę, gdy został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Teraz swój czyn odpowie przed sądem. Za tego typu przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

więcej »»
Ząbkowice Śl.
26.02.2015

Podsumowanie pracy policjantow w 2014 roku

W Komendzie Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śl. Komendant Powiatowy mł.insp. Arkadiusz Szmytkowski podsumował pracę policjantów w 2014 roku. Okres ten ocenił pozytywnie, co jest zbieżne ze społeczną oceną stanu bezpieczeństwa w powiecie ząbkowickim. Zanotowano mniej przestępstw, w tym przestępstw szczególnie uciążliwych. Miniony rok to także wzrost aktywności m.in. w ujawnianiu przestępstw narkotykowych, gospodarczych, korupcyjnych i ustalaniu ich sprawców.

więcej »»
Ząbkowice Śl.
26.02.2015

Pijany jechał samochodem i spowodował kolizję

lutego 2015 roku po godzinie 21 ząbkowiccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który pijany spowodował kolizję. Na szczęście oprócz strat materialnych nic się nikomu nie stało. Mężczyzna stanie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

więcej »»

Aktualne komunikaty > > >

 
K o m e n d a   W o j e w ó d z k a   P o l i c j i   w e   W r o c ł a w i u    ©   By MH & MK
Ten Serwer nie jest w żaden sposób połączony z siecią komputerową Policji
i zawiera tylko jawne dane udostępniane przez Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu