: 207353
Ostatnie komunikaty
WITAMY NA INTERNETOWEJ STRONIE

POLICJI ZĄBKOWICKIEJ

Ważne informacje:
Ostatnie komunikaty zamieszczone na stronie KPP Ząbkowice Śląskie...
Ząbkowice Śl., kraj
10.07.2015

Uwaga na oszustów podających się za syna, wnuczka lub wnuczkę, pracownika, gazowni, policjanta itp.


Ząbkowicka policja apeluje do mieszkańców – szczególnie osób starszych, samotnie mieszkających o zachowanie szczególnej ostrożności i nie wpuszczanie do domów osób obcych oraz nie przekazywania nieznanym osobom pieniędzy.

więcej »»
Ząbkowice Śl.
6.07.2015

Wywiózł żonę do lasu...

Dzięki doskonałej znajomości terenu policjanci uratowali kobietę, wywiezioną przez męża do lasu. Jak podała telefonicznie zgłaszająca, mężczyzna twierdził, że ją zabije. Pokrzywdzonej udało się uciec zaraz po przybyciu na miejsce i schować w krzakach. Gdy policjanci dotarli do lasu i zatrzymali szukającego żony mężczyznę, dyżurny telefonicznie poinformował ją, że może już wyjść z ukrycia.

więcej »»
Ząbkowice Śl., kraj
6.07.2015

Przed wakacyjnymi wyjazdami - drogówka radzi

Okres wakacyjny to dla większości wypoczynek i wyjazdy z nim związane. Większa liczba pojazdów na drogach generuje jednak zagrożenia - to właśnie podczas wakacji policjanci odnotowują najwięcej wypadków. Sprzyjają temu również, wbrew pozorom, dobre warunki pogodowe: słoneczna, bezchmurna pogoda prowokuje do szybszej, a zarazem bardziej niebezpiecznej jazdy.

więcej »»
Ząbkowice Śl., kraj
6.07.2015

Telefon bezpieczeństwa dla zagranicznych turystów

Ruszył Telefon Bezpieczeństwa dla turystów, który w tym roku został po raz pierwszy zintegrowany z Polskim Systemem Informacji Turystycznej.

więcej »»
Ziębice
27.06.2015

Debata społeczna "Problematyka przestępczości przeciwko mieniu"

W Ziębicach odbyła się debata społeczna pn.: „Problematyka przestępczości przeciwko mieniu ze szczególnym uwzględnieniem kradzieży z włamaniem oraz proponowany model przeciwdziałania temu zjawisku”. Organizatorem spotkania był Komendant Powiatowy Policji w Ząbkowicach Śląskich i Komendant Komisariatu w Ziębicach. W debacie wzięło udział około 40 osób.

więcej »»
Ząbkowice Śl.
16.06.2015

Mając prawie 2,3 promila „opiekowała się” 18 miesięcznym dzieckiem - sama wpadła, bo zgłosiła interwencję

Policjantki z powiatu ząbkowickiego zostały wezwane na interwencję wobec nietrzeźwych rodziców. Zgłaszająca poinformowała, że bratowa pijana zajmuje się dziećmi a jak się później okazało sama miała blisko 2,3 promila i w takim stanie sprawowała opiekę nad swoim 18 miesięcznym dzieckiem. O wszystkich okolicznościach tej sprawy powiadomiony zostanie sąd rodzinny. Przypomnijmy, że za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia może grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

więcej »»
Ząbkowice Śl, kraj
12.06.2015

Rusza kolejna edycja kampanii „Pozory mylą, dowód nie”

„Odpowiedzialny sprzedawca” – to hasło V edycji ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „Pozory mylą, dowód nie”, realizowanej przez Związek Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego - Browary Polskie we współpracy z Komendą Główną Policji. Celem tegorocznej odsłony programu jest niezmiennie edukacja sprzedawców w obszarze odpowiedzialnej sprzedaży alkoholu. Działania prowadzone będą z wykorzystaniem internetowej platformy edukacyjnej.

więcej »»
Ząbkowice Śl., kraj
3.06.2015

Bezpieczeństwo na drogach podczas długiego weekendu

Dziś w szpitalu św. Rafała w Krakowie odbyła się konferencja prasowa poświęcona bezpieczeństwu w ruchu drogowym przed długim weekendem. Policjanci podsumowali statystyki odbieranych piratom drogowym praw jazdy - w związku z zaostrzeniem przepisów. Ostrzegali również przed zagrożeniami, jakie niosą ze sobą niezapinanie pasów bezpieczeństwa oraz korzystanie z telefonu komórkowego przez kierowcę podczas jazdy.

więcej »»

Aktualne komunikaty > > >

 
K o m e n d a   W o j e w ó d z k a   P o l i c j i   w e   W r o c ł a w i u    ©   By MH & MK
Ten Serwer nie jest w żaden sposób połączony z siecią komputerową Policji
i zawiera tylko jawne dane udostępniane przez Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu