: 204121
Ostatnie komunikaty
WITAMY NA INTERNETOWEJ STRONIE

POLICJI ZĄBKOWICKIEJ

Ważne informacje:
Ostatnie komunikaty zamieszczone na stronie KPP Ząbkowice Śląskie...
Ząbkowice Śl., kraj
19.05.2015

Zmiana przepisów dotyczących przewożenia dzieci

Zmieniają się przepisy dotyczące przewożenia dzieci w fotelikach. Niektóre wymagania zostały zaostrzone, a część z nich uległa złagodzeniu. Kiedy dziecko powinno jechać w foteliku, a kiedy wystarczy przypiąć je pasami? Odpowiedź na to i inne pytania, związane z bezpiecznym przewożeniem najmłodszych, przedstawiamy w artykule.

więcej »»
Ząbkowice Śl., kraj
19.05.2015

Nowe przepisy dotyczące kierowców

Od 18 maja zaczną obowiązywać nowe przepisy, zaostrzające sankcje wobec kierujących pojazdami, którzy popełnią najcięższe z naruszeń w ruchu drogowym, polegające w szczególności na kierowaniu pojazdem w stanie nietrzeźwości, powodowaniu zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, rażącym przekraczaniu dopuszczalnej prędkości czy kierowaniu pojazdem pomimo nieposiadania do tego stosownych uprawnień. Służbom kontrolnym oraz sądom dano w ten sposób nowe instrumenty, które powinny w jeszcze większym stopniu zdyscyplinować kierujących pojazdami do przestrzegania przepisów.

więcej »»
Ząbkowice Śl., kraj
18.05.2015

Surowsze kary dla piratów drogowych i pijanych kierowców

Utrata prawa jazdy za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h oraz przestępstwo prowadzenia pojazdu po utracie uprawnień to tylko niektóre ze zmian, które zaczną obowiązywać w najbliższy poniedziałek. Dziś Małgorzata Woźniak, rzecznik MSW oraz mł. insp. Marek Konkolewski z Biura Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji przedstawili szczegóły nowelizacji przepisów. Nowa ustawa składa się z rozwiązań zaproponowanych przez Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, Sprawiedliwości oraz Infrastruktury i Rozwoju

więcej »»
Kamieniec Ząbkowicki
12.05.2015

Policjanci w nocy uratowali ludzi z płonącego budynku

Policjanci z Komisariatu w Kamieńcu Ząbkowickim podczas nocnego patrolu uratowali 5 osób, które spały w budynku, w którym doszło do pożaru. Funkcjonariusze usłyszeli wołanie o pomoc. Po chwili zauważyli wydobywający się ogień i dym. Mężczyzna wzywający pomocy, wisiał z okna głową w dół. Krzyczał, że ma poparzone ręce i nogi. Ratując się chciał skoczyć z okna. Policjanci, którzy podjęli akcję ratunkową, wbiegli do budynku i budzili śpiących mieszkańców. Ewakuując ich, wyprowadzili m.in. kobietę, która nie mogła samodzielnie się poruszać oraz 14 - letniego chłopca.

więcej »»
Ząbkowice Śl., kraj
28.04.2015

Kampania społeczna "Nie [przy]dzwoń za kierownicą"

Już prawie co czwarty wypadek drogowy jest skutkiem korzystania z telefonów komórkowych w czasie jazdy. Rosnąca skala tego niebezpiecznego zjawiska to sygnał do wprowadzenia dla kierowców działań motywujących do zmiany złych drogowych nawyków. Dlatego rusza projekt „Nie [przy]dzwoń za kierownicą”, którego celem jest uświadomienie kierowcom zagrożeń związanych z korzystaniem z telefonu podczas prowadzenia samochodu.

więcej »»
Złoty Stok
23.04.2015

Nakryty w magazynku

Dzielnicowi ze Złotego Stoku zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy włamali się do magazynku obok jednego z dyskontów spożywczych. Nic nie zdążyli z niego zabrać, a resztę dnia spędzili w policyjnym areszcie. Za włamanie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

więcej »»
Ząbkowice Śl., kraj
17.04.2015 r.

Konkurs "Policjant, który mi pomógł 2015"

Rozpoczęła sie kolejna edycja konkursu "Policjant, który mi pomógł".

więcej »»
Ziębice
7.04.2015

Areszt za posiadanie kilkuset porcji amfetaminy, marihuany i środków anabolicznych

Na 3 miesiące do aresztu trafił mężczyzna zatrzymany przez policjantów z powiatu ząbkowickiego, który podejrzany jest o przestępstwa narkotykowe. Funkcjonariusze w jego mieszkaniu ujawnili ponad 500 porcji różnego rodzaju środków odurzających. Wśród zabezpieczonych substancji były amfetamina, marihuana a także środki anaboliczne w postaci tabletek i zastrzyków. O dalszym losie podejrzanego zdecyduje sąd. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków zatrzymanemu może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

więcej »»

Aktualne komunikaty > > >

 
K o m e n d a   W o j e w ó d z k a   P o l i c j i   w e   W r o c ł a w i u    ©   By MH & MK
Ten Serwer nie jest w żaden sposób połączony z siecią komputerową Policji
i zawiera tylko jawne dane udostępniane przez Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu